Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Aktualności  ›  MODERNIZACJA DZIECIĘCEGO STUDIA FILMÓW ANIMOWANYCH

MODERNIZACJA DZIECIĘCEGO STUDIA FILMÓW ANIMOWANYCH

 

Centrum Kultury Wrocław-Zachód otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na sprzęt do animacji filmowej w ramach projektu "Modernizacja Dziecięcego Studia Filmów Animowanych".

Dzięki wprowadzonym innowacjom sprzętowym, praca w Dziecięcym Studiu Filmów Animowanych stała się bardziej wszechstronna i profesjonalna. Uczestnicy stałych zajęć i cyklicznych warsztatów, mają możliwość tworzenia swoich filmów na wyższym poziomie zaawansowania technicznego, dzięki zakupowi nowoczesnych komputerów oraz narzędzi cyfrowych ułatwiających pracę w technice animacji poklatkowej. Profesjonalny sprzęt umożliwia realizację pomysłów scenariuszowych, których wykonanie do tej pory nie było możliwe, np. tworzenie filmów w technice animacji komputerowej (2D i 3D).

Zakupiony sprzęt pozwolił m.in. na przeprowadzenie profesjonalnych, pod kątem technicznym warsztatów integracyjnych dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami wzroku i słuchu, które były realizowane od września do listopada 2013 roku w Centrum, w ramach projektu „Wykluczeni z kultury 2013”, dofinansowanego przez MKiDN.

 

                   

   

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową