Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Działalność filmowa

Działalność filmowa

 

PROJEKCJE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

W wybrane niedziele zapraszamy widzów na projekcje najlepszych polskich i zagranicznych filmów. W CKWZ mają  miejsce specjalne pokazy przedpremierowe wybranych, docenianych polskich filmów (m.in. "Mała Moskwę", "Jeszcze nie wieczór", "Rewers"). Wybranym projekcjom  towarzyszą spotkania z twórcami  (reżyserami, aktorami, producentami) oraz bohaterami wydarzeń, o których opowiada film.  Do tej pory CKWZ odwiedzili m.in. Agnieszka Holland, Jerzy Stuhr, Waldemar Krzystek, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Valdís Óskarsdóttir, Eryk Lubos, Jarosław Boberek

 

PROJEKCJE DLA DZIECI

W niedzielne poranki zapraszamy najmłodszych widzów w towarzystwie rodziców i dziadków na projekcje najpiękniejszych bajek i filmów familijnych produkcji polskiej i zagranicznej. 

 

PROJEKCJE Z AUDIODESKRYPCJĄ

W ramach projektów „Wykluczeni z kina” (2011) oraz „Wykluczeni z kultury” (2012) organizowaliśmy comiesięczne bezpłatne i integracyjne projekcje filmowe dla dzieci i dorosłych wzbogacone o audiodeskrypcję, czyli dodatkowy opis słowny wyjaśniający osobie niewidomej to, czego nie może zobaczyć.  W projekcjach z audiodeskrypcją uczestniczyły osoby niewidome i niedowidzące z Wrocławia i ponad dwudziestu dolnośląskich miejscowości.  

 

STUDIO ANIMACJI FILMOWEJ

W ramach cyklicznych zajęć dzieci i młodzież pod opieką prowadzących wspólnie tworzą filmy animowane  wykorzystując różnorodne techniki. Dzięki spotkaniom z animatorami dzieci  zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności opowiadania historii i tworzenia filmów animowanych. Wśród animacji powstałych w ramach zajęć w CKWZ wiele zostało wyróżnionych i nagrodzonych na polskich festiwalach animacji.  

W ramach projektu „Wykluczeni z kina” (2011) zorganizowaliśmy integracyjne warsztaty animacji filmowej, podczas których dzieci widzące i niewidome wspólnie pracowały nad filmem. 

 

WARSZTATY I PROJEKTY FILMOWE

„Ośrodek Filmu Niezależnego” koncentrujące się na organizacji specjalnych projekcji i premier dzieł młodych twórców, z którymi publiczność spotyka się po pokazach. Wspieramy w ten sposób zarówno tych, którzy są już rozpoznawalni dla publiczności i doceniani na festiwalach (jak Dominik Matwiejczyk czy Bodo Kox), jak i dopiero startujących, ale już dobrze zapowiadających się filmowców. Te pokazy odbywają się zwykle w ramach cyklu Niezależne Piątki.

„Prezentacje” przegląd filmowy, spotkaniami z twórcami i tematyczne dyskusje połączone z prezentacją innymi dziedzin sztuki (spektaklami, wystawami) lub warsztatami. Gośmi "Prezentacji" byli m.in. Dorota Kędzierzawska, Artur ReinHard oraz Jerzy Stuhr.

„Młodzi w obiektywie” - propozycja dla młodzieży. Podczas programu młodzież zapoznała się ze sztuka filmowa, poprzez kręcenie materiału, grę aktorska, produkcje, a skończywszy na realizacji i montażu. Efektem ich pracy były 4 krótkie filmy. Zajęcia poprowadzone były przez profesjonalistów m.in. operator kamery, kierownik produkcji i montażysta: Waldemar Krzystek, Maria Seweryn, Piotr i Dominik Matwiejczyk.

„Reklama z głową”  - Projekt  skierowany do ludzi młodych, z wyobraźnią i dobrymi pomysłami, chcących poznać tajniki sztuki filmowej. Uczestnicy warsztatów przez cztery tygodnie mieli okazje przenieść swoje pomysły na reklamy społeczne na taśmę filmową.

„Pejzaże filmowe” - projekt przygotowujący młodych odbiorców do pełnego uczestnictwa w kulturze poprzez rozwijanie percepcji estetycznej, poszerzenie wiedzy na temat najnowszych nurtów literatury i sztuki współczesnej w kontekście ich wzajemnego przenikania się i korespondencji – projekcje filmowe, spotkania z twórcami filmowymi, prezentacje cytatów wybranych dzieł filmowych.

„Kino z klasą” - projekt edukacji filmowej skierowany do uczniów gimnazjów i liceów.  Comiesięczne prezentacje wybitnych dzieł światowej kinematografii, połączone  z omówieniem filmu oraz dyskusją na temat poruszonych problemów.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową