Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Ferie zimowe 2016

Ferie zimowe 2016

Termin :  I tydzień : 1-5 lutego 2016     II tydzień : 8-12 lutego 2016 

Koszt :   1 dzień - 10 zł    5 dni - 50 zł 

Godz.    10.00 - 13.00

Zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 12 lat. 

 

Struktura ferii będzie miała charakter interdyscyplinarny. Pod szyldem Baw się razem z nami planowany jest szereg  różnorodnych działań zmierzających do wzbogacenia wiedzy przy jednoczesnej wspólnej edukacyjnej rozrywce  wykorzystującej zabawy dzieci z różnych krajów.

 

I tydzień : 1-5 lutego 2016 


Podróż w czasie i przestrzeni. Odkrywamy Kosmos

Propozycja  dla dzieci w pierwszym tygodniu ferii będzie uwzględniała barwne prezentacje kosmosu, pobudzające wyobraźnię, które będą dotyczyć:  

* naszej galaktyki, układu słonecznego, rodzaju planet, ich budowy itp.
* drogi mlecznej, gwiazdozbiorów,
*relatywizmu czasowego, poznanie różnych kalendarzy, przyczyn istnienia stref czasowych na ziemi itp,
* kosmicznego transportu, ubioru, życia na stacjach kosmicznych z uwzględnieniem ciekawostek związanych z  jego powstawaniem, oglądaniem i bycia cząstką niego.

Zostaną poruszone zagadnienia związane z budową układu słonecznego, nazwami planet, ich położeniem, a dzieci stworzą przestrzenny układ planet w sali kameralnej ( z plasteliny, gliny, styropianu, drucików, waty itp.)gwiazdozbiory, zaprojektują stroje dla kosmonautów oraz namalują wielki obraz pokazującego nasz układ słoneczny z wykorzystaniem różnych technik malarskich. Uczestnicy ferii zapoznają się z elementami astronomii, postaciami znanymi z przeszłości zajmujących się tą dziedziną, z kalendarzami. 

 

II tydzień : 8-12 lutego 2016 

Rejs po morzach i oceanach. Odkrywamy  świat morski oraz zabawy dzieci z różnych kontynentów.

Propozycja w drugim tygodniu ferii będzie uwzględniała barwne, pobudzające wyobraźnię prezentacje mórz i oceanów ( wód na kuli ziemskiej)  w tym:
* naszych oceanów (indyjskiego, spokojnego, atlantyckiego) mórz , wielkich zatok, atoli itp.
* mieszkańców oceanów i mórz – fauna i flora powierzchniowa i głębinowa ( także uwzględniająca postaci mitologiczne: Neptuna, Syreny, Trytony, Lewiatany itp.) 
* morskiego transportu ( różne rodzaje statków transportowych, kutrów, żaglowców, łodzi podwodnych batyskafów),
*ludzi pracujących na morzu ( na statkach i żaglowcach) w tym: etykieta żeglarska, stopnie żeglarskie i marynarskie, zwyczaje na morzu, sylwetki słynnych kapitanów  z uwzględnieniem ciekawostek związanych z  ich pracą i życiem.

Zostaną poruszone zagadnienia związane z wodą na ziemi, jej rozmieszczeniem,( także na mapach geograficznych i mapach morskich), i powodach dla których ludzie osiedlali się nad wodą. Dzieci stworzą  przestrzeń morską w sali  kameralnej (obejmującej florę i faunę mórz i oceanów): narysują mapy, stwory morskie, statki. Uczestnicy przygotują flagi kodu marynarskiego, i galę flagową.

 

ZAPRASZAMY!

 

 

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową