Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Filmy

Działalność filmowa

 

PROJEKCJE DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

W wybrane niedziele zapraszamy widzów na projekcje najlepszych polskich i zagranicznych filmów. W CKWZ mają  miejsce specjalne pokazy przedpremierowe wybranych, docenianych polskich filmów (m.in. "Mała Moskwę", "Jeszcze nie wieczór", "Rewers"). Wybranym projekcjom  towarzyszą spotkania z twórcami  (reżyserami, aktorami, producentami) oraz bohaterami wydarzeń, o których opowiada film.  Do tej pory CKWZ odwiedzili m.in. Agnieszka Holland, Jerzy Stuhr, Waldemar Krzystek, Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Valdís Óskarsdóttir, Eryk Lubos, Jarosław Boberek, Michał Urbaniak, Jacek Braciak.

 

PROJEKCJE DLA DZIECI

W niedzielne poranki zapraszamy najmłodszych widzów w towarzystwie rodziców i dziadków na projekcje najpiękniejszych bajek i filmów familijnych produkcji polskiej i zagranicznej. 

 

PROJEKCJE Z AUDIODESKRYPCJĄ

W ramach projektów „Wykluczeni z kina” (2011) oraz „Wykluczeni z kultury” (2012) organizowaliśmy comiesięczne bezpłatne i integracyjne projekcje filmowe dla dzieci i dorosłych wzbogacone o audiodeskrypcję, czyli dodatkowy opis słowny wyjaśniający osobie niewidomej to, czego nie może zobaczyć.  W projekcjach z audiodeskrypcją uczestniczyły osoby niewidome i niedowidzące z Wrocławia i ponad dwudziestu dolnośląskich miejscowości.  

 

STUDIO ANIMACJI FILMOWEJ

W ramach cyklicznych zajęć dzieci i młodzież pod opieką prowadzących wspólnie tworzą filmy animowane  wykorzystując różnorodne techniki. Dzięki spotkaniom z animatorami dzieci  zdobywają podstawową wiedzę i umiejętności opowiadania historii i tworzenia filmów animowanych. Wśród animacji powstałych w ramach zajęć w CKWZ wiele zostało wyróżnionych i nagrodzonych na polskich festiwalach animacji.  

W ramach projektu „Wykluczeni z kina” (2011) zorganizowaliśmy integracyjne warsztaty animacji filmowej, podczas których dzieci widzące i niewidome wspólnie pracowały nad filmem. 

 

Zbiór filmów Studia animacji filmowej:

 

Lata 2008 - 2011 

Lata 2011 - 2013

Filmy zrealizowane w ramach integracyjnych warsztatów tworzenia filmów animowanych w ramach projektu "Wykluczeni z kultury 2013" dofinansowanego ze środku Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Lata 2013 - 2014

Lata 2014 - 2015

Lata 2015 - 2016:

Warsztaty filmu animowanego w ramach projektu "Islandia i Polska przeciw wykluczeniom z kultury"

Lata 2016 - 2017

 

 

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową