Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Polskie Serce - Koncert w ramach Festiwalu Kultury Kresowej

Polskie Serce - Koncert w ramach Festiwalu Kultury Kresowej
 

 
17 listopada (piątek)/ godzina 19.00/ wstęp wolny za zaproszeniami w dziale programowym dostępnymi od 2 listopada.
 
 
 


Zapraszamy na koncert Polskie serce w ramach Festiwalu Kultury Kresowej 17 listopada o godzinie 19.00. Wystąpią polskie zespoły działające na Białorusi: Wierzbica, Tęcza oraz Cantus Cordis, którym towarzyszyć będą dwie solistki Halina Sokolnik, Wiktorijaa Chomczukowa. 

Zespół piosenki polskiej Tęcza powstał w roku 1998 w szkole niedzielnej języka polskiego. Aktualnie zespół liczy 17 osób: wśród nich – nauczycielki, doktorki, ekolog, studentki. Akompaniament – Tatiana Pawłowa, kierownik i dyrygent – Tatiana Wołoszyn: absolwentka Akademii Muzycznej. 
Zespół Tęcza koncertuje na Białorusi i w Polsce. Koncerty odbyły się m.in. w Warszawie, Białymstoku, Rzeszowie, Koszalinie, Lublinie, Legnice, Łodzi, Mrągowie, Częstochowie. 

Chór „Cantus Cordis” - chór polonijny, amatorski, meszany (58 osób w wieku od 16 do 75 lat) czterogłosowy założony 08.11.2004 r.
W repertuarze chóru są pieśni religijne, patriotyczne, piosenki ludowe, biesiadne, 
rozrywkowe oraz utwory klasyczne. „CANTUS CORDIS” bierze udział w okolicznościowych imprezach kulturalnych i religijnych na Białorusi oraz Polsce.

Zespół WIERZBICA- LUDOWY ZESPOL, śpiewający tradycyjne piosenki polskie ( przede wszystkim ludowe)

Halina Sokolnik- solistka, która jest laureatką 6. Festiwalu piosenki Anny German Eurydyka w Mińsku. Na co dzień śpiewa w Panstwowej Filharmonii w Mińsku.

Wiktorija Chomczukowa- laureatka Festiwalu piosenki Anny German oraz Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 2017.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową