Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Recital: Michał Bajor

Koncert Michała Bajora "od Piaf do Garou"

1 czerwca 2013 roku został odwołany.

 

Centrum Kultury Wrocław - Zachód zwraca pieniądze

za bilety zapłacone :

1) gotówką - w kasie Centrum Kultury Wrocław - Zachód,

2) przelewem - na konto osoby, która wpłaciła należność za bilety.


Michał Bajor wychował się na piosenkach znad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zaiteresowania i postawił kropkę nad "i" drogi estradowej artysty. Zaprosił aktora do spektaklu muzycznego pt. "Brel" w warszawskim teatrze Ateneum. Spektakl stał się wielkim wydarzeniem, a Bajor został okrzyknięty /przez publiczność i krytykę/ następcą takich bardów francuskich jak Charles Aznavour, czy Gilbert Becaud. Od tego momentu aktor i piosenkarz poświęcił się prawie całkowicie karierze związanej z muzyką. Stworzył swój własny teatr piosenki podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Artysta zaśpiewa piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak m.in.: Edith Piaf, Charles Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud, czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego. Opowie również historie związane z wykonawcami i śpiewanymi piosenkami.

Podczas recitalu, który kończy trasę koncertową z piosenkami francuskimi Michał Bajor przypomni nam swoje niezapomniane piosenki z innych płyt, uwielbiane przez publiczność. Artyście towarzyszy akompaniator.

Zapraszamy na wieczór piosenek lirycznych, melodyjnych, dramatycznych i komediowych.

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową