Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Spektakl: Mała Syrenka

 

  spektakl dla dzieci

 

  "MAŁA SYRENKA

 

   23 stycznia (czwartek) / godz. 9.30 / bilet : 13 zł

          dla grup zorganizowanych

Spektakl w wyk. Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze.

   Adaptacja jednej z piękniejszych i bardziej   lubianych przez dzieci baśni Hansa Christiana Andersena – opowieść o morskiej syrence, która z miłości do szlachetnego księcia opuszcza swój podwodny    świat.

   Jeleniogórska wersja baśni nieco łagodzi jej przebieg. – W oryginale książe żeni się z inną dziewczyną, a syrenka z nieszczęśliwej miłości ginie w morskich falach –    przypomina Bogdan Nauka, autor adaptacji i  reżyser spektaklu. – W naszej opowieści nieszczęśliwą Syrenkę z opresji ratuje ojciec, Król Mórz Tryton. Wszystko kończy się bardzo dobrze: książę pokochał morską księżniczkę i pojął ją za żonę.

W podwodnym, choćby i bajkowym świecie, nie może zabraknąć wody - dlatego na scenie pojawiają się akwaria, w których toczy się cała historia. Autorem scenografii jest Jan Zieliński, znany plastyk łódzki. W „Małej Syrence” Jan Zieliński wykorzystuje lalki tzw. marionetki sycylijskie. – Marionetka sycylijska to lalka, której ciężar zawieszony jest na sztywnym kiju lub drucie– w odróżnieniu od marionetki zwykłej, animowanej przez aktora za pomocą 8 nici przytwierdzonych do głowy, rąk i nóg lalki. Marionetki sycylijskie pojawiły się w teatrze już w średniowiecznej Italii.

Wielkim atutem przedstawienia jest muzyka. To wspaniały roztańczony musical, do powstania którego przyczynili się jeleniogórzanie: muzykę skomponował Agim Dżeljilji, teksty piosenek ułożył Tadeusz Siwek, a zespół aktorski wokalnie przygotował Jacek Szreniawa.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową