Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Tajemnica kwiatu paproci

Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury

 

Tajemnica kwiatu paproci

 

W ramach projektu  Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury zapraszamy na  projekcję  filmu z audiodeskrypcją:  Tajemnica kwiatu paproci w reżyserii Tadeusza Wilkosza 6 grudnia  2014 r, o godzinie 12.00 w Bíó Paradís, Hverfisgötu 54, 101 Reykjavik.  Zaproszenia na bezpłatną projekcję filmu do odebrania: Bio Paradis w Reykjaviku (w Islandii)

Tajemnica kwiatu paproci to animowany film przedstawiający historię czterech lalek- Malutkiej, Narwanego, Buby I Superboy’a- które zostają uprowadzone. Na szczęście  uwalniają się z rąk porywaczy, ale gubią się w lesie. Tam poznają zwierzęta, które skarżą się na zanieczyszczony las przez śmieci. Postanawiają zjednoczyć się i pokonać bandę smieciuchów.

Tadeusz Wilkosz- reżyser filmów animowanych , scenarzysta i scenograf. Zajmuje się głównie animacją lalkową. W roku 1959 zadebiutował filmem Mysie figla. Zrealizował ponad 30 filmów lalkowych, następnie 100 powstało pod jego kierownictwem artystycznym, przy współudziale scenariuszowym I autorstwie projektów plastycznych. Jego filmy docenione zostały zrówno w kraju jak I na świecie, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

                           

 

Więcej informacji/ More info

www.excludedfromculture.eu

Supported by a grant from Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEAGrants and co-financed by the Polish funds

 

Projekt „Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury”  to międzynarodowa wymiana artystyczna w oparciu o ideę audiodeskrypcji. W latach 2013-2016 we Wrocławiu,  Reykjaviku oraz Hafnarfjörđur prezentowane będą polskie i islandzkie filmy, spektakle teatralne i wystawy artystyczne promujące dziedzictwo  kulturowe obu krajów, a także warsztaty, spotkania i konferencje upowszechniające ułatwianie dostępu  do kultury  osobom niepełnosprawnym.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową