Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  WAKACJE W CKWZ - WARSZTATY LETNIE DLA DZIECI

WAKACJE W CKWZ

WARSZTATY LETNIE DLA DZIECI

 

1. Turnus 28 czerwca - 14 llpca 2021 r. - "Z przyrodą za pan brat"

2. Turnus 12 lipca - 23 lipca 2021 r. - "Wakacje w kosmosie"

3. Turnus 26 lipca - 6 sierpnia 2021 r. - "Jak zostać księżniczką i rycerzem"

4. Turnus 9 sierpnia - 20 sierpnia 2021 r. - "Podróże małe i duże"

 

Godziny odbywania zajęć: 10:00 - 13:00 od poniedziałku do piątku

Bilet: 15 zł/dzień --->  z NASZ WROCŁAW 20 % ZNIŻKI   

 

Instrukcja zapisu na zajęcia w Strefie Zajęć -----> Link

 

 

Zapraszamy Państwa pociechy na letnie warsztaty edukacyjno-artystyczne "Wakacje w CKWZ". W tym roku ruszamy już od 28 czerwca. Do wyboru dzieci są 4 turnusy dwutygodniowe, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 13:00.

W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne udział w każdym z turnusów może wziąć 10 osób.

Wyżywienie we własnym zakresie.

 

1. Turnus: "Z PRZYRODĄ ZA PAN BRAT" 
od poniedziałku do piątku od 28 czerwca do 9 lipca 2021 

ZAPISY NA 1. TURNUS 

 

Warsztaty letnie  „Z przyrodą za pan brat” to pierwszy z turnusów warsztatów edukacyjno-artystycznych "Wakacje w CKWZ", które będą miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej poprzez zabawę. Dzieci poznają najważniejsze przyrodniczo miejsca na świecie. Morza, oceany, góry, pustynie, lasy, jeziora, to miejsca często tak bardzo bliskie nam, a tak często zaśmiecane, traktowane jako nasza własność. Często jednak to my jesteśmy wśród nich gośćmi.
Ta niezwykła przygoda codziennie zaczynać się będzie od krótkiej prezentacji, a w trakcie niej dzieci obejrzą krótkie filmy, ilustracje, animacje. Jej celem jest zwiększenie świadomości jak ważna jest przyroda oraz przede wszystkim zainspiruje uczestników do dalszej, wspólnej zabawy, m.in. do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, technicznych, muzycznych  czy też ruchowych.


2. Turnus: "WAKACJE W KOSMOSIE" 
od poniedziałku do piątku od 12 lipca do 23 lipca 2021 

ZAPISY NA 2. TURNUS

 

Warsztaty letnie  „Wakacje w kosmosie” to drugi z turnusów warsztatów edukacyjno-artystycznych "Wakacje w CKWZ", które będą miały na celu polecenie z dziećmi do gwiazd. Ta niezwykła przygoda pozwoli pokazać dzieciom jak fascynujące i piękne mogą być planety, gwiazdy, asteroidy i wszystko to, co znajduje się nad naszymi głowami. Przybliżymy uczestników do tych wszystkich interesujących zjawisk, planet i materii poprzez zabawę wzbudzając w nich przede wszystkim ciekawość.
Ta niezwykła przygoda codziennie zaczynać się będzie od krótkiej prezentacji, a w trakcie niej dzieci obejrzą krótkie filmy, ilustracje, animacje. Jej celem jest zwiększenie świadomości jak ważny jest kosmos oraz przede wszystkim zainspiruje uczestników do dalszej, wspólnej zabawy, m.in. do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, technicznych, muzycznych  czy też ruchowych.

Ponadto celem spotkań uczestników będzie ich wzajemna integracja, pobudzenie kreatywności, twórczego myślenia oraz stworzenia dogodnych warunków do nabycia nowych umiejętności artystycznych i technicznych.


3. Turnus: "JAK ZOSTAĆ KSIĘŻNICZKĄ I RYCERZEM"

 od poniedziałku do piątku od 26 lipca do 6 sierpnia 2021 

ZAPISY NA 3. TURNUS

 

Warsztaty letnie  „Jak zostać księżniczką i rycerzem” to trzeci z turnusów warsztatów edukacyjno-artystycznych "Wakacje w CKWZ", które będą miały na celu przedstawienie średniowiecznego świata poprzez zabawę, ruch i działania plastyczno-techniczne. Zamki, wartownie, piękne stroje, pieśni, zbroje, legendy, walki rycerskie zostaną przedstawione w sposób lekki i dostosowany do wieku uczestników warsztatów. Zajęcia mają na celu pokazanie jak paradoksalnie wiele rzeczy materialnych i niematerialnych: architektury, zwyczajów, legend, imion itp. pozostało po naszych przodkach do dziś.
Ta niezwykła przygoda zaczynać się będzie codziennie od krótkiej prezentacji, a w trakcie niej dzieci obejrzą krótkie filmy, ilustracje, animacje. Jej celem jest zwiększenie świadomości jak ważna jest historia naszych przodków oraz przede wszystkim zainspiruje uczestników do dalszej, wspólnej zabawy, m.in. do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, technicznych, muzycznych  czy też ruchowych.

Ponadto celem spotkań uczestników będzie ich wzajemna integracja, pobudzenie kreatywności, twórczego myślenia oraz stworzenia dogodnych warunków do nabycia nowych umiejętności artystycznych i technicznych.


4. Turnus: "PODRÓŻE MAŁE I DUŻE"

od poniedziałku do piątku od 9 sierpnia do 20 sierpnia 2021 

ZAPISY NA 4. TURNUS

 

Warsztaty letnie  „Podróże małe i duże” to czwarty z turnusów warsztatów edukacyjno-artystycznych "Wakacje w CKWZ", w ramach których wraz z uczestnikami zwiedzimy najciekawsze kraje świata. Ta niezwykła przygoda pozwoli pokazać dzieciom jak fascynujące i piękne mogą być inne kraje, zwyczaje, kultura, język, muzyka, jedzenie. Dzieci w ramach zajęć poznają najprostsze zwroty w języku kraju, który w dany dzień poznają. Będą mieli okazję zapoznać się z pismem greckim, cyrylicą, znakami chińskimi, arabskimi i nauczą się jak wygląda ich imię w obcym alfabecie. 
Ta niezwykła przygoda codziennie zaczynać się będzie od krótkiej prezentacji, a w trakcie niej dzieci obejrzą krótkie filmy, ilustracje, animacje. Jej celem jest zwiększenie świadomości jak ważna jest geografia i poznawanie świata oraz przede wszystkim zainspiruje uczestników do dalszej, wspólnej zabawy, m.in. do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, technicznych, muzycznych  czy też ruchowych.

Ponadto celem spotkań uczestników będzie ich wzajemna integracja, pobudzenie kreatywności, twórczego myślenia oraz stworzenia dogodnych warunków do nabycia nowych umiejętności artystycznych i technicznych.

 

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową