Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Nasza działalność  ›  Wernisaż wystawy Rafał Dalek "Malarstwo"

WERNISAŻ WYSTAWY

RAFAŁ DALEK "MALARSTWO"

 

niedziela /25 lutego 2018 / godz. 17.00

Centrum Kultury Wrocław Zachód prezentuje cykle obrazów „Koty” i „Konie”  od 20 lutego do 20 marca 2018 roku  

Sam autor pisze o swoich pracach: Starałem się oddać charakterystyczne cechy kociej mowy ciała i używać przy tym różnych technik malarskich- od dość uproszczonych , prawie abstrakcyjnych w formie, gdzie wizerunku kota trzeba poszukać na obrazie, po przedstawienia zawierające dużą liczbę szczegółów, bliższe realizmowi. Ocenę moich wysiłków zostawiam Państwu.

Rafał Dalek - urodzony w Tarnowie (1973 r.). Ukończył Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem wnętrz i mebli.
Wiele jego prac znajduje się w prywatnych kolekcjach, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Jego malarstwo jest  nostalgiczne i melancholijne wciąga odbiorcę w grę, która polega na odnajdywaniu ukrytych postaci i scen. Sposób pociągnięć pędzla, swobodne operowanie fakturą i kolorem ukazują kameralne pejzaże na pograniczu abstrakcji, a przenikanie się form pozwala na wyłanianie się fragmentów, których wcześniej nie zauważyliśmy. Kompozycje są otwarte, pozwalają oglądającemu dopowiedzieć dalszy ciąg,
historię, scenę. Malarstwo pozostawia wiele miejsca na wyobraźnię. Za każdym razem można doszukać się czegoś innego - ukrytej postaci, szczegółu.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową