Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Zajęcia i sekcje  ›  Zajęcia ogólnorozwojowe

KLUB BRZDĄCA w wieku od 2-3 lat 

wymagane obuwie zmienne dla dziecka i opiekuna

Klub Brzdąca to miejsce i czas na wspólną zabawę dziecka z Ważnym Dorosłym i innymi dziećmi. Przepis na brzdąca to przede wszystkim dużo swobody w baraszkowaniu, odrobina kleju, parę wersów wierszyka. Dla dodania pikanterii kilka kropel niespodzianki no i szczypta zasad. Chcesz je poznać-wstąp do Klubu, zostań brzdącem! Sprzymierzeńcami w odkrywaniu i przeżywaniu świata przez dziecko i z dzieckiem jest metoda Weroniki Sherborne i jej ruch rozwijający z masażykami oraz zabawą z barwną chustą animacyjną, pedagogika zabawy, wykorzystująca świat dźwięków, świat bajeczek, wierszyków, pląsów, różnorodnych form plastycznych, konstrukcyjnych.


Prowadzenie: Anita Lutowska 

Anita Lutowska - z wykształcenia pedagog. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych. Ukończone warsztaty to m.in.:

- Ruch Rozwijający bazujący na pracy Weroniki Sherborne - warszaty I stopnia

- Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały wg metody prof. Ginota

 

Klub Szkraba dla dzieci w wieku 1-2 lat

wymagane obuwie zmienne dla dziecka i opiekuna

Adresatami zajęć w Klubie Szkraba są dzieci w wieku 1-2 lata wraz z opiekunami. Czas trwania zajęć 45min. Ideą Klubu Szkraba jest stymulowanie dziecka do rozwoju psychoruchowego, czyli oddziaływanie na trzy sfery dziecka, które są ze sobą silnie powiązane i wzajemnie na siebie wpływają:

·         umysłową (poznawcza) –procesy percepcji zmysłowej, uwagi, pamięci, mowy, myślenie),

·         emocjonalno-społeczną (rozwój emocji, uczuć, czynności samoobsługowych, przystosowawczych)

·         ruchową (rozwój lokomocji, koordynacji  i precyzji ruchów)

Prowadzenie: Anita Lutowska (opis Klub Brzdąca)

 


Klub Tygryska dla dzieci w wieku 3-5 lat

wymagane obuwie zmienne dla dziecka i opiekuna

Adresatami zajęć w Klubie Tygryska są dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami, zajęcia trwają 60 min. Scenariusze zajęć tak jak w Klubie Brzdąca są przeplatanką różnych form aktywności dziecka: dużo zabaw  usprawniających motorykę dużą i małą, wpływających na rozwój mowy, świadomość i schemat ciała:  a więc zabawy z chustą animacyjną, tunelem animacyjnym,  zajęcia plastyczne, konstrukcyjne, logorytmiczne, masażyki, pląsy, itp. Tematem przewodnim scenariuszy jest podróż na planetę Ziemia. Dzieci wcielają się w rolę ufoludków odkrywają różne tajemnice, ciekawostki tej Planety oraz istot ją zamieszkujących.

Prowadzenie: Anita Lutowska (opis Klub Brzdąca)

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową