Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Zajęcia i sekcje  ›  Zajęcia plastyczne i artystyczne

Zajęcia plastyczne i artystyczne

„KREATYWNE INSPIRACJE” warsztaty artystyczne dla dzieci 4 – 12 lat,

(zajęcia z opiekunem dla dzieci do lat 6)

Prowadzenie : Jagoda Nowak

"Kreatywne inspiracje" - zajęcia rozwijające twórczą aktywność plastyczną dziecka, jego zdolności i zainteresowania.

W trakcie zajęć dzieci w atmosferze zabawy będą mogły zobaczyć, jak w przyjemny sposób można stworzyć „coś z niczego” angażując w to materiały, własną wyobraźnię i odrobinę zapału. Będziemy poznawać kolory, kształty, faktury a przedze wszystkim bawić się technikami plastycznymi takimi jak, rzeźba, grafika, malarstwo, batik, tkanina, papieroplastyka itg. Każde zajęcia to propozycja wyczarowania różnorodnych prac plastycznych, których tematyka zazwyczaj nawiązywać będzie do panującej aktualnie pory roku, zbliżającej się daty w kalendarzu czy też indywidualnych pomysłów uczestników warsztatów.

Jagoda Nowak - artysta plastyk. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Zajmuje się głównie projektowaniem szkła ale nie tylko, również rzeźbą, instalacją, grafiką komputerową. W pracy z dziećmi zawsze kieruje się zasadą: każde dziecko jest twórcze, wystarczy tylko mu to uświadomić. Chciałaby aby zajęcia "Kreatywne inspiracje" były miejscem sprzyjającym twórczym eksperymentom, zabawie plastycznej z zastosowaniem różnych materiałów.

 

„WARSZTATY CERAMICZNE” warsztaty dla dzieci od 7 lat, młodzieży i dorosłych

Prowadzenie : Aleksandra Stopczańska

 

DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

Jeśli masz w sobie trochę cierpliwości, a także zapału, chcesz zrobić coś użytecznego bądź pięknego, a nie przeszkadza ci brudna robota, te zajęcia są dla Ciebie.

Nauczę Cię podstawowych technik, które pozwolą ci wykonać proste przedmioty użytkowe (naczynie, kafle, donice, sztućce), będziesz mógł się tutaj również zmierzyć z małą formą rzeźbiarską.

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, którzy czują potrzebę spełniania się twórczo, chcą spędzić czas z osobami o podobnych zainteresowaniach, które chcą wyjść z domu i działać.

 

DLA DZIECI:

Jeśli lubisz spędzać czas malując, kolorując, rysując, lepiąc, ugniatając, to tutaj się świetnie odnajdziesz. Pokażę ci, że za pomocą kartki, kredek i przedmiotów które nas otaczają możemy wyczarować niezwykłe rzeczy. Tu nuda się nie uda.

Aleksandra Stopczańska- artysta ceramik i architekt. Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych We Wrocławiu na wydziale Ceramiki i Szkła, a także Wydział Architektury na Politechnice Wrocławskiej. Staram się projektować kompleksowo od obiektu budowlanego, poprzez,otoczenie, elewacje, wnętrza, aż po detal, w czym pomaga mi znajomość rzemiosła.

Prowadzenie zajęć jest dla mnie sposobem nie tylko na przekazanie wiedzy, ale też na jej zdobycie.

Poprzez ceramikę wyrażam siebie. Ogromną radość sprawia mi proces twórczy, widoczne, rzeczywiste efekty pracy moich podopiecznych.

Zapraszamy wszystkich małych i dużych artystów i pasjonatów sztuki.

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową