Centrum Kultury Wrocław Zachód  ›  Zajęcia i sekcje  ›  Zajęcia teatralne, filmowe i fotograficzne

Zajęcia teatralne i filmowe

Studio animacji dla dzieci w wieku powyżej 8 lat

Jak zrobić własną animację? Nauczą cię zawodowcy! Wspólnie z nami stwórz film animowany i pokaż go innym. Poznasz różne techniki, spotkasz animatorów, zrealizujesz swoje pomysły. 

W pierwszym okresie uczestnicy poznają kilka różnych rodzajów animacji i wypróbują je w praktyce. Następnie, zdobywając podstawową wiedzę i umiejętności opowiadania historii, stworzą krótki film animowany.
Jeśli lubisz filmy animowane (nie tylko bajki) i chciałbyś sam nauczyć się tworzyć animacje, zapraszamy! Wystarczy zapał do tworzenia i trochę zdolności plastycznych. 

Prowadzenie: Aniela Lubieniecka
 

Aniela Lubieniecka- z zawodu reżyser, scenarzysta, scenograf i animator, współpracuje m.in ze Studiem Filmów Animowanych w Poznaniu, jest autorką cyklu Baśnie i bajki polskie, oraz filmów do muzyki Fryderyka Chopina z cyklu “Miniatury filmowe do muzyki klasycznej”.

 

Zróbmy sobie teatr - warsztaty 

AKTORSTWO, ŚPIEW I TANIEC - MOJA PRZYGODA ZE SZTUKĄ!

Centrum Kultury Zachód oraz PSYCHOTEATR zapraszają na warsztat teatralno-wokalno-ruchowy dla dzieci między 5 a 10 rokiem życia oraz dla dzieci i młodzieży między 10 a 15 rokiem życia prowadzony przez Angelikę Pytel

Twórcze zajęcia dla dzieci i młodzieży mające na celu kreatywny rozwój artystyczny zarówno w obrębie aktorstwa, śpiewu oraz tańca prowadzone przez aktorkę PSYCHOTEATRU w Centrum Kultury Zachód we Wrocławiu.

Każde zajęcia będzie rozpoczynał trening na ciało i głos. Dzieci nauczą się jak istotną funkcję  pełni rozgrzewka umożliwiająca doskonalenie warsztatu prawdziwego artysty.

Trening na ciało i głos obejmuje:

- różnorodne ćwiczenia fizyczne mające na celu poszerzenie umiejętności z zakresu ruchu każdego z uczestników: rozciąganie, utrzymywanie równowagi oraz środka ciężkości, plastyka ruchu scenicznego,

- pracę nad dykcją i wyrazistością wymowy: rozgrzewanie aparatu mowy, prawidłowe akcentowanie wyrazów, artykulacja, wymawianie zbitek i łamańców językowych,

- rozmaite ćwiczenia emisyjne rozwijające świadomość wydobywania głosu: impostacja głosu, poczucie rytmu, praca z przeponą, nauka prawidłowego oddechu, doskonalenie słuchu muzycznego

Po szczegółowym treningu dzieci będą uczyły się różnych układów choreograficznych, dzięki czemu rozwiną pamięć i wyobraźnię ruchową, poczucie rytmu, wrażliwość w odczuwaniu muzyki.

Następnie uczestnicy będą mieli możliwość sięgnięcia po improwizację aktorską, podczas której będą tworzyli indywidualne lub grupowe etiudy teatralne, pracowali nad emocjami i środkami wyrazu aktorskiego, uczyli się łączyć na scenie umiejętności zarówno z teatru, śpiewu jak i tańca.

W efekcie z zajęć na zajęcia postanie etiuda teatralna, która będzie wynikiem całorocznej pracy wszystkich uczestników.

Zajęcia będą prowadzone w taki sposób, aby każdy uczestnik mógł się otworzyć, zaufać grupie oraz reżyserowi, proponować własne pomysły i rozwiązania, realizować marzenia związane ze sceną.

Warsztaty dla obu grup poprowadzi Angelika Pytel, aktorka teatralna i filmowa, absolwentka  Studium Teatralnego działającego przy Tetrze Polskim  w Bielsku – Białej, Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego w Warszawie oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, aktorka i założycielka PSYCHOTEATRU we Wrocławiu oraz zespołu Violet Ultra, w którym działa jako wokalistka i autorka tekstów, na co dzień pasjonująca się teatrem tańca. 

 

 

Nasi partnerzy oraz CKWZ poleca

Zmień styl na bardziej jaskrawy

Steruj komputerem mrugnięciami oczu

Pobierz dodatek czytający tekst na stronie

Pobierz mówiącą przegladarkę internetową